اخبار و رویدادها

باتوجه به پراکندگی سرو غذا جهت بانوان شرکت و بنا به مساعدت مدیرعامل محترم در خصوص یکپارچگی محل به منظور سرویس دهی غذا به همکاران خانم شرکت و با هماهنگی های بعمل آمده با واحد خدمات اداری محلی بهینه سازی و جهت انجام خدمات به بانوان در ساعت مشخص شده آماده و از تاریخ 7 بهمن ماه قابل بهره برداری گردید.

در راستای برنامه ریزی و ارزیابی استقرار سیستم مدیریت کارخانه در شرکت های گروه سایپا همسو با اهداف و برنامه های مصوب گروه ، سایپا آذین در دوم بهمن ماه مورد ارزیابی قرار گرفت . طی این ارزیابی استقرار و اثربخشی سیستم مدیریت کارخانه در حوزه های خطوط تولید ، طرح و برنامه ، کنترل کیفیت ، تضمین کیفیت ، برنامه ریزی و انبارها و سایر واحد های مرتبط مورد بررسی قرار گرفت.

از نکات بارز در ارزیابی سال جاری تاکید و توجه ویژه تیم ارزیابی در گزارش خود در جلسه اختتامیه به استمرار اقدامات انجام شده در سالهای گذشته و بهبود سیستم از منظر نتایج آن در ارزیابی جاری بود . بخصوص موفقیت در رویکرد تسری سیاستها و برنامه های سازمان و شکست اهداف در سطوح مختلف سازمانی حتی تا سطوح اپراتوری مورد توجه قرار گرفت.

محمد عظیمی رئیس هیئت مدیره سایپا آذین در جلسه اختتامیه ضمن تشکر از حضور و انجام فرآیند پایش و بررسی سیستم مدیریت کارخانه توسط تیم ارزیابی ، استمرار این ارزیابی ها را عامل ارتقا شرکتهای گروه و بهبود فرآیندها دانسته و توجه ویژه به نتایج ارزیابی و اهتمام در دستیابی به مقاصد و اهداف تبیین شده در استقرار سیستم مدیریت کارخانه را را دستور کار واحدها قرار داد.

جاری سازی ، تسری و نهادینه سازیفرایندهای مدیریت کارخانه و یکپارچه سازی الزامات این سیستم با سایر سیستم های مدیریتی نظیر سیستم کیفیت ، سیستم ایمنی و بهداشت شغلی، نظام آراستگی ، مدل تعالی منابع انسانی و غیره از رویکردهای مورد توجه و تاکید در برنامه های بهبود در سایپا آذین می باشد.

بنا به دستور دکتر نیک نام مدیرعامل شرکت سایپا آذین مدرسه مهارت آموزی (کارگاه واکنش سریع ) به منظور ارتقا سطح کاری و تربیت پرسنل چند مهارته در سایپا آذین تشکیل گردید.

این کار گروه که یکی از اقدامات اساسی در روند و بهبود فرآیند های کاری و رفع موانع تولید می باشد شامل تعدادی از پرسنل شاغل درواحدهای مختلف سازمان است که مهارت های سه گانه دوخت ،پرس و جوشکاری را آموزش می بینند.

این گروه واکنش سریع در مدرسه مهارت در طول یک ماه مهارت های دوخت روکش های صندلی تیبا 2 و کوییک را زیر نظر سرکار خانم سیویلی را آموزش دیده و به گریدهای A ,B رتبه بندی خواهند شد.

با حکم دکتر نیک نام مدیرعامل شرکت سایپا آذین آقای محمد تقی صادقی مدیر بازرسی سایپا آذین معرفی شد.

در مراسم تکریم و معارفه ای که با حضور نمایندگان مدیریت بازرسی گروه خودروسازی سایپا برگزار شد ضمن تشکر و قدردانی از زحمات آقای زنگی حکم جدید به آقای صادقی ابلاغ گردید.

گروه خودرو سازی سایپا با برگزاری آئین نکوداشت برترین­های زنجیره تأمین خودرو رهام اقدام به تقدیر از سازندگان منتخب زنجیره تأمین خود نمود ، در این مراسم از بین 84 قطعه ساز پروژه رهام 8 شرکت به عنوان برترین سازنده معرفی گردیدند . شرکت سایپا آذین نیز توانست با بکارگیری تمام توان و دانش فنی و مهندسی خود در بین این هشت شرکت قرار گیرد .

در این مراسم مدیرعامل گروه خودرو سازی سایپا و همچنین رئیس انجمن قطعه سازان و جمعی از مدیران صنعتی کشور حضور داشته و با تقدیر از شزکت­های برتر لوح تقدیر و تندیس سازنده منتخب به مدیران عامل شرکت­ها اعطا گردید آقای دکتر نیک­نام نیز با حضور در این مراسم لوح و تندیس سازنده منتخب را از مدیرعامل گروه خودرو سازی سایپا دریافت نمودند .

 

شرکت سایپا آذین در هجدهمین دوره نمایشگاه بین المللی خودرو شیراز که از تاریخ 17 لغایت 20 دی ماه در محل دائمی نمایشگاههای شیراز برگزار گردید...

شرکت سایپا آذین در هجدهمین دوره نمایشگاه بین المللی خودرو شیراز که از تاریخ 17 لغایت 20 دی ماه در محل دائمی نمایشگاههای شیراز برگزار گردید، با غرفه ای در حدود 60 متر به همراه دیگر شرکت های گروه خودروسازی سایپا در سالن نرگس حضور فعال داشت.

مراسم افتتاحیه نمایشگاه با حضور مهندس افشون معاون استانداری فارس، مهندس ایزدی رئیس صنعت معدن و تجارت استان فارس و دکتر نیک نام مدیر عامل شرکت سایپا آذین به نمایندگی از گروه خودروسازی سایپا آغاز گردید.

سایپا آذین با ماموریت طراحی و تولید صندلی های گروه در نمایشگاه حاضر و محصولات و توانمندی های خود که شامل صندلی کوییک برقی، رهام، کوییک R، ساینا پلاس، چانگان و برلیانس و قطعات ساخت داخل مجموعه ریل و مکانیزم صندلی گروه خودروهای X100 و X200 ، برلیانس و مواد اولیه در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت.

دستآوردهای حاصل در طراحی و تولید مجموعه صندلی در سایپا آذین توسط جلال نیک نام مدیر عامل سایپا آذین در حین بازدید معاون استانداری و رئیس سازمان صمت استان فارس تشریح گردید.

 

به مناسبت میلاد فرخنده حضرت زینب کبری سلام الله علیها مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقات قرآنی شرکت سایپا آذین با حضور مدیرعامل ، اعضا هیئت مدیره و امامان جماعت حاج آقا جعفری ( سایپا ) ، حاج آقا بهرامی (زامیاد ) ، مدیران و جمعی از همکاران بعد از سرودناشعاری در مدح آن حضرت توسط مداح اهل بیت آغاز گردید.

در این مراسم نفرات اول تا سوم رشته قرائت آقایان مرتضی جامع هلان ، رضا بابایی و محمد بذلی ، رشته ترتیل آقایان محمود خانلو ، علی حیدری و نادر خجسته صفا و رشته اذان آقایان سعید بابایی ، ابراهیم حشمت پور و محمد صادقیان جوایز و لوح تقدیر خود را از دکتر نیک نام دریافت نمودند.

آقای مهندس عباباف سرپرست محترم مدیریت بازرسی گروه خودروسازی سایپا از کلیه خطوط تولیدی سایپا آذین اعم از سالن فوم ، جوشکاری ، دوخت ،برش و مونتاژنهایی سایپا آذین بازدید کردند.

در انجام و روند این بازدید دکتر نیک نام مدیرعامل شرکت و جمعی از مدیران تولیدی نیز ایشان را همراهی می کردند.

نظر به مساعدت دکتر نیک نام مدیریت شرکت هر هفته دوشنبه ها دیدار صمیمانه همکاران با ایشان جهت رفع مشکلات انجام می پذیرد. در این پروسه کلیه همکارانی که مایل به بیان مشکلات و صحبت باشند با ثبت نام در واحد روابط عمومی و باتوجه به شیفت و نوبت دریافت شده جهت دیدار دعوت شده و کلیه موارد ارسالی توسط واحد منابع انسانی و ارتباطات پیگیری و نتیجه به مدیریت سازمان و پرسنل مربوطه گزارش داده می شود.

ارزیابی نظام های تعالی منابع انسانی و بهره وری گروه سایپا با هدف توسعه پایدار و توانمندسازی سرمایه انسانی ، بهبود بهره وری و دستیابی به مزیت رقابتی و همچنین شناسایی و به اشتراک گذاری تجربیات موفق در حوزه های مدیریت منابع انسانی و نظام های مشارکتی و اراستگی محیط کار در سطح شرکت های گروه اجرا می گردد .

در همین راستا ارزیابی سایپا آذین روز یکشنبه مورخ 08/10/ 98 توسط ارزیابان مجرب گروه سایپا در قالب سه تیم صورت گرفت.

جلسه افتتاحیه با حضور مدیر عامل ، اعضای هیئت مدیره و جمعی از معاونین و مدیران برگزار گردید. جلال نیک نام مدیر عامل سایپا آذین ضمن خوش آمد گویی به تیم ارزیابی به ارزش و اهمیت نگاه بیرونی بر فرآیندهای سازمان تاکید و فرصت هایی از این دست را بسیار ارزشمند دانست . ایشان تعالی منابع انسانی و بهره وری راعامليحياتي وراهبرديدربقايسازمان ذکر نمود واينعوامل را علتاصليبقاسازمانهايامروزيقلمدادکرد.

فرآیند ارزیابی همراه با ارائه گزارش هایی از اقدامات انجام یافته در تطابق با معیارهای مدل ها و توضیح و تشریح موارد مرتبط به ارزیابان انجام گردیده و تیم های ارزیابی با حضور در بخش های مختلف سازمان نسبت به بررسی شواهد و ارزیابی معیارهای هر سه مدل اقدام نمود. شایان ذکر است ارزیابی های انجام شده در سه حوزه تعالی منابع انسانی ، نظام پیشنهادها و نظام آراستگی( 5S ) بر اساس مدل های مدون و مصوب در نظام های تعالی منابع انسانی و بهره وری گروه و با هدف ایجاد مکانیزم مناسبجهتارزيابينظام مندشركتهايگروهو حصول اطمينانازاجراي اثربخش فرآيندهاوبرنامههايحوزهتعالی منابعانسانی و بهره وری ،ايجادفضايرقابتيمناسببينشركتهايگروهسايپا، فراهمنمودنامكانتبادلتجربياتموفقدربينشركتها هر ساله برگزار می گردد و شرکت های زیر مجموعه گروه از این طریق می توانند توانمندی های خود را ارایه و پاسخگویی مناسبی نسبت به انتظارات و ویژگی های تعریف و تبیین شده در گروه در این عرصه ها داشته باشند.

در جلسه اختتامیه تیم ارزیابی ضمن تشکر از همکاری واحدهای ذیربط در ارائه شفاف مدارک ، مستندات واطلاعات به ذکر نقاط قوت و تشریح نقاط قابل بهبود اقدام نمود . سایپا آذین ضمن طرحریزی و عملیاتی نمودن برنامه های مصوب و فعالیتهای نظام های تعالی منابع انسانی و بهره وری سیستم های مشارکت سازمانی و آراستگی محیط کاری در راستای دستیابی به اهداف و توسعه شاخص ها در این زمینه ها ، رسیدن به جایگاه مطلوب در بین شرکت های برتر گروه را هدفگذاری نموده است.

اطلاعات تماس

تهران کیلومتر14 جاده مخصوص کرج -بلوار ایران خودروی جنوبی انتهای خیابان زامیاد -بلوار گلستانک شرکت سایپا آذین

تلفن: 021-44922203
021-44922204
021-44922150
021-44922151
021-44922152
021-44922149

تلفن بازار یابی و فروش: 021-44922263

تلفن واحد آپشن: 021-44922180

تلفن اداره سهام: 021-22923895

واحد ارتباطات: 021-44922669

فکس: 021-44922207

ایمیل: saipaazin.pub@gmail.com