اخبار و رویدادها

در راستای اهداف استراتژیک گروه خودرو سازی سایپا و به منظور داخلی نمودن صندلی محصولات جدید گروه و هم چنین افزایش سبد محصولات شرکت سایپا آذین، طراحی صندلی پادرا پلاس شرکت زامیاد در دستور کار شرکت سایپا آذین قرارگرفت.

پس از بررسی و کارشناسی های انجام شده نسبت به بررسی CKD اقدام و مشخصات فنی آن در روش مهندسی معکوس استخراج گردید. سپس در کوتاه ترین زمان بر اساس استانداردهای جاری و مشخصات فنی صندلی نسبت به طراحی و مدل سازی صندلی خودروی پادرا اقدام گردید که در نهایت در تاریخ ............ پس از گذراندن تستهای ایمنی و استانداردی برای شرکت زامیاد ارسال و از لحاظ عملکردی نیز مورد بررسی و تایید قرار گرفت.

در سال رونق تولید ملی شرکت سایپا آذین نسبت به داخلی سازی یکی دیگر از محصولات جدید گروه سایپا با موفقیت اقدام نمود.

با حکم مهندس سلیمانی مدیر عامل گروه خودرو سازی سایپا آقای مهدی بهرامی عضو جدید هیئت مدیره سایپا آذین معرفی شد.

در مراسم معارفه ای که با حضور مدیر عامل، اعضا هیئت مدیره و معاونین سایپا آذین برگزار شد مهندس نصیری مدیر حوزه توسعه مدیریت سایپا آقای بهرامی را به مدیران شرکت معرفی و همراهی و همدلی کلیه مدیران ارشد را باعث رشد و توسعه سایپا آذین دانست.

در ادامه مراسم مهندس نیک نام مدیر عامل شرکت ضمن خوشامدگویی و توفیق روز افزون را برای ایشان خواستار شدند. لازم به ذکر است آقای بهرامی تاکنون عضو غیر موظف هیئت مدیره سایپا آذین بوده است.

مهندس نیک نام مدیر عامل شرکت سایپا آذین و جمعی از معاونین از کلیه خطوط تولیدی که شامل سالن فوم ، رنگ ، جوشکاری، پرسکاری ، سراجی ، مونتاژ نهایی و آزمایشگاههای مهندسی و کیفیت بازدید و ضمن آشنایی با پرسنل شرکت در جریان آخرین توانمندی ها و ظرفیت های شرکت شدند.

در روند این بازدید که حدود 3 ساعت به طول انجامید مهندس نیک نام با مدیران و روسا هر واحد به تفکیک به صورت تخصصی گفتگو و گزارشات و عوامل کسری خطوط و گپ های تولیدی را جویا شدند.

مهندس نیک نام با ابراز خرسندی از آزمایشگاه تحقیق و توسعه مهندسی یکی از گلوگاه ها و نکات کلیدی و اساسی شرکت را این واحد با توانمندی های بالای علمی و فنی با افراد متخصص دانست.

طی صدور حکم مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا ، آقای جلال نیک نام به عنوان مدیرعامل سایپا آذین منصوب گردید. مهندس نیک نام دانش آموخته رشته دکترای مدیریت استراتژیک و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، کارشناسی ارشد MBA و کارشناسی مهندسی مکانیک بوده و پیش از این در سمت های مدیرعاملی شرکت های اروندخودرو ، نیک اندیشان مهر، صنایع لنت پارسیان پیشرو، عضو موظف هیئت مدیره و قائم مقام مدیرعامل سایپاکرمان، عضو هیئت مدیره سایپا آذربایجان و معاون مهندسی مگاموتور در گروه خودروسازی سایپا مشغول فعالیت بوده است.

در جلسه تقدیر و تشکر مدیران عامل پیشین و کنونی که در سالن جلسات مدیریت سایپا آذین با حضور اعضای هیئت مدیره ، معاونین و مدیران برگزار گردید ، ابتدا جلسه آقای مهندس امیررضا نخعی ضمن تشکر و قدردانی از کلیه همکاران شرکت ، به جایگاه ویژه و اهمیت ماموریت سایپا آذین به واسطه ی ویژگی ها و نوع محصولاتی که درآن شرکت تولید می شود اشاره داشته و اینکه سایپا آذین همواره در راستای دستیابی به اهداف و برنامه های و سیاست های گروه در توسعه سبد محصولات عمل نموده و همگام بوده است و آرزوی توفیق هر چه بیشتر مدیریت جدید را در راستای پیشبرد اهداف و برنامه های سایپا آذین ابراز نمود و در ادامه معاونین و مدیران سازمان به مدیریت جدید معرفی شدند.

آقای مهندس نیک نام نیز متقابلاَ از زحمات آقای نخعی طی چند سال حضور و راهبری ایشان در سایپا آذین قدردانی و تشکر نموده و ضمن اشاره به دستاوردهای حاصل شده ، جدیت و تلاش و اهتمام مضاعف همراه با راندمان بالای کاری و چابک بودن سازمان را سرلوحه فعالیت ها برشمرد.

درادامه جلسه آقای محمد عظیمی نیز به عنوان عضو جدید موظف در هیئت مدیره معرفی شده و برای ایشان نیز در سمت جدید آرزوی موفقیت گردید. وی تا قبل از این قائم مقام مالی معاونت مالی و اقتصادی شرکت سایپا بوده است.

نمایشگاه بزرگ کتاب ، لوازم التحریر ، نرم افزار ، بازی های رایانه ای ، صنایع دستی و چرم با تخفیفات 20 الی 50 درصد با کسر از حقوق 5 ماهه از تاریخ 25 شهریورماه به مدت 10 روز در محل شرکت سایپا آذین برگزار گردید.

در این نمایشگاه علاوه بر پرسنل سایپا آذین ،شرکت های رادیاتور ایران ، فنرسازی زر و طیف سایپا نیز می توانند به همراه خانواده از نمایشگاه فوق از ساعت 9 الی 18 بازید و خرید نمایند.

به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی و طبق سنوات گذشته مراسم عزاداری با حضور گسترده پرسنل و مدیران شرکت سایپا آذین در خیمه برافراشته شده در محوطه شرکت با حضور مداحان اهل بیت عصمت و طهارت بعد از نماز ظهر و عصر مراسم سینه زنی برگزار گردید. لازم به ذکر است بعد از پایان مراسم سفره احسان حضرت ابا عبدالله انجام گردید.

با عنایت به جایگاه فرآیند دوخت روکش در شرکت سایپا آذین و اهمیت روکش به لحاظ زیبایی و استحکام از دیدگاه مشتری و به منظور افزایش راندمان واحد ، کاهش ضایعات و ردیابی قطعات ، پروژه اصلاح فرآیند دوخت در معاونت مهندسی تعریف شد.

پس از بررسی شرایط موجود و مقایسه با شرکت های معتبر داخلی و خارجی و مطالعات میدانی، طراحی فرآیند در قالب یک کار تیمی متشکل از واحد های مرتبط انجام گردید و نهایتاً پس از سه ماه کار مطالعاتی طرح های پیشنهادی ارائه شد و در قالب تیم های خبره با ملحوظ نمودن جریان مواد ، انتقال قطعات ، کاهش ضایعات ، حذف موداها و حتی شبیه سازی برخی فعالیت ها با استفاده از نرم افزارهای مرتبط بهترین طرح انتخاب شد.

ضمناً به منظور اطمینان از طرح انتخابی به صورت کاملاً اجرایی بخش محدودی از آن در یک مکان جداگانه تحت تست قرار گرفت و پس از حصول اطمینان نهایتاً مقرر شد در یک فرآیند کاملاٌ عملیاتی در تعطیلات تابستانی اجرا شود . به گفته مهندس فرامرزی مدیر پروژه ، انجام این فعالیت در مدت مذکور نشان از یک کار تیمی و منسجم بوده به نحوی که در روز چهارشنبه مورخ 30/05/98 خط آماده تحویل گردید .

با توجه به تعداد نفرات درگیر در این بخش و همچنین تنوع قطعات و مجموعه ها، بدون استفاده از یک ابزار نرم افزاری، کنترل فرآیند ها، بررسی جریان مواد، اندازه گیری بهره وری (مواد و پرسنل) میسر نمی باشد. به همین منظور نرم افزاری خاص جهت انجام این امور طراحی و پیاده سازی گردید. با توجه به ثبت تمامی رویدادهای اصلی در این نرم افزار، امکان ردیابی کامل روکش های دوخته شده وجود دارد به طوری که تمامی اطلاعات وابسته به یک روکش نظیر دوزنده ، گپ لیدر، رئیس، زمان، بارزس کنترل کیفی، سوابق دوباره کاری و ... ذخیره می شود. بدین روش با توجه به ثبت کامل میزان قطعات برش خورده و میزان روکش دوخته شده حجم ضایعات به صورت قابل ملاحظه ای کاهش خواهد یافت .

در ذیل به مواردی از نتایج حاصل از طرح اشاره می گردد :

  • افزایش راندمان تولید با کمک چیدمان ایستگاهی و تغذیه و نظارت مناسب
  • کاهش ضایعات با استفاده از کنترل تولید ، کنترل کیفیت حین فرآیند و انبار برگشتی ها در لی اوت
  • ایجاد نظم و نظارت بهتر
  • بهبود تغذیه خط با استفاده از کنترل تولید
  • ردیابی قطعات
  • ایجاد بانک اطلاعاتی از قطعات و مجموعه های موجود در بخش دوخت و برش
  • اصلاح ساختار ارتباطی موجود میان بخش های دوخت و برش در لایه اپراتوری
  • امکان تولید دست به دست در شرایط تک محصولی با تیراژ بالا با توجه به لی اوت دو منظوره و منعطف طراحی شده

در این مراسم به صورت نمادین از 10 نفر از همکاران بازنشسته هدیه ای به رسم یادبود و قدردانی از زحمات  و تشکر از 30 سال خدمت صادقانه شان توسط مدیرعامل و اعضا هیئت مدیره تقدیم این عزیزان گردید.

شرکت سایپا آذین به همراه دیگر شرکت های گروه خودروسازی سایپا در اولین دوره نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید که از تاریخ 27 لغایت 30 تیرماه برگزار گردید در سالن 38 b حضور فعال داشت.

در این نمایشگاه سایپا آذین با ارائه توانمندی ها و محصولات خود مشتمل بر پروژه های نمونه سازی شده در حوزه R&D و محصولات ساخت داخل شده که همگی در راستای پروژه های صندلی رهام و پلت فرم  x100 و x200 ،تحقق رونق تولید و ساخت داخل کلیه مجموعه ها ،قطعات و مواد بود حضور یافت و فرصت های ایجاد و همکاری آتی در مشارکت ساخت داخل را به معرض نمایش سازندگان و بازدیدکنندگان قرار داد.

لازم به توضیح است در اولین روز نمایشگاه وزیر محترم صنعت معدن و تجارت و مدیر عامل محترم گروه خودروسازی سایپا با حضور در غرفه سایپا آذین ،از محصولات و مجموعه های در دست ساخت بازدید بعمل آوردند،در این بازدید آقای مهندس نخعی مدیر عامل شرکت سایپا آذین،گزارش پروژه ها ی توسعه ای در حوزه های محصول و فرآیند شرکت را ارائه نموده،نقطه نظرات مقام محترم وزارت و مدیر عامل محترم گروه سایپا را در تعمیق ساخت داخل مواد و قطعات محصولات جدید دریافت نمودند.

اطلاعات تماس

تهران کیلومتر14 جاده مخصوص کرج -بلوار ایران خودروی جنوبی انتهای خیابان زامیاد -بلوار گلستانک شرکت سایپا آذین

تلفن: 021-44922203
021-44922204
021-44922150
021-44922151
021-44922152
021-44922149

تلفن بازار یابی و فروش: 021-44922263

تلفن واحد آپشن: 021-44922180

تلفن اداره سهام: 021-22923895

واحد ارتباطات: 021-44922669

فکس: 021-44922207

ایمیل: saipaazin.pub@gmail.com